2011-01-22

Kepurė su snapeliu ir baktusas

Štai kokį komplektuką numezgiau mamai:

Trumpą aprašymą kepurės radau SM forume, tik snapelį pati prisiuvau, nes mama norėjo kepurės su snapeliu. Bet galima ir be jo, tada gaunasi beretė. Ir iš vienspalvių siūlų lapeliai labiau išryškėja.

Aprašysiu ir kaip mezgiau pagal save:
Aš mezgiau ant dviejų 4,5 Nr. virbalų ir paskui susiuvau. Uždėjau 72 akis, ir apie 5 cm mezgiau ripsu (galima megzt ir stulpeliu 1 gera 1 bloga, ir trumpesnį kraštelį, kadangi aš derinau prie baktuso, tai mezgiau ripsu ir kraštelį ir snapelį).
Tada mezgiau blogosiomis akimis ir kas dešimtą akį išmezgiau gerąja, uždedant po vieną akį iš abiejų pusių (t.y. pirma eilutė tokia: 1 akį nukeliam, *9 blogos akys, 1 užm, 1 gera, 1 užm*, kartuojam nuo * iki * 7 kartus ir paskutinė akis gera), tada apsukus mezginį mezgam geras gerosiom, o blogas blogosiom (tos kur buvo užmetimas išmezgam blogosiomis).
Ir taip visas sekančias eiles kol kepurė platėja (lapelių 9 blogos akys ir lieka vis 9, o ant lapelio akių daugėja, nes vis uždedam dvi akis iš abiejų lapelio vidurinės akies pusių).
Kai ant vieno lapelio pusės būna 12 akių (1 kr.a., *9 bl.,12 g. 1 vidurinė gera, 12 g.* x 7 kartus, 1 kr.a. Viso 177 akys)., pradedame kepurę siaurinti.
Mezgant gerąją kepurės pusę, kiekvieno lapelio abejuose šonuose sumezgame po dvi akis, o blogąsiais akis irgi per vidurį siaurinam, sumezgant dvi akis.Blogojoje kepurės pusėjeas mezgame blogom, geras gerom akim.Kai lieka apie 10-12 akių galima pamegzti  "cibuką", arba dar šiek tiek pasiaurinus, užbaigti.
Siūlų galus aš visad palieku truputį ilgesnius, ir juos užkaišau su stora adata, o ne vąšeliu. Taip daug patogiau. Taip pat su tuo siūlo galu susiūvau kepurę.
Tada susiradau nereikalingą kepurę su snapeliu ir numezgiau du vienodus snapelius. Mezgiau ripsu, kaip baktusą, tik akis vienam krašte uždedinėjau kas antroj eilėj, tada kažkiek pamezgiau tiesiai ir vėl mažinau.
Tik iš pradžių šiek tiek per platų snapelį padariau, gavosi tokia paaugliška kepurė, tai paskui išardžiau ir pamažinau snapelį. Ir mezgiau iškart abu:

Tada apvalėjantį kraštelį susiuvau iš blogosios pusės (nors jos vienodos :)) tada išverčiau, įkišau snapelį ir likusį kraštelį susiuvau iškart prisiūnant prie kepurės. Vualia:
Mezgant iš plonesnių siūlų reikėtų daryt 8 ar 9 lapelius, nors ir ši kepurė visai kitaip žiūrisi ant manęs, tokia labiau aptempta ir kaip sportinė atrodo,mano galva didesnė, ar plaukai plonesni :D 
Ir baktusas dar va toks nemažas gavosi:
Mamytė komplektuku labai patenkinta, nešioja ir džiaugiasi. Dar dabar kumštinių pirštinių prie jo laukia ;)

0 komentarai (-ų):