2011-10-10

Paprastos riešinės


Čia aprašymas:


Mezgamos 2 virbalais. Baigus susiūnama.

Mezgiau 3 Nr. virbalais. Priklausomai nuo akių skaičiaus galime nusimegzt ir ilgesnes. Čia juodas mezgiau užmetus 55 akis, o baltas – 46. Aprašysiu kaip mezgiau baltas:

Taigi, užmetame 46 akis. Mezgame 3 eiles gerosiomis, 3 eiles blogosiomis akimis. Pradedant gerosiomis. Mezgant šeštą juostą blogosiomis elėmis, pradedame megzti „kišenę“ nykščiui. Pirmą juostos eilę numezgame blogomis iš gerosios pusės, tada apsukus mezgame antrą eilę geromis, kol lieka 8 akys.

Tada apsukame („kišenę“ mezgame vien gerosiomis akimis) ir mezgame 7 akis gerosiomis (pirmą akį nukeliam) ir tam, kad neliktų skylutės apsukame siūlą aplink sekančią akį, kaip kad megztume sutrumpintomis eilėmis. Apsukus grįžtam gerosiomis.
Tada vėl apsukam ir išmezgam 9 akis (nepamirštant užkabint apsukto siūlo prieš tai buvusioje eilėje ties 8 akim), siūlą apsukame aplink sekančią akį ir vėl grįžtame.
Tada vėl apsukam ir išmezgam 11 akių (nepamiršt užkabint siūlą ties 10 akim), siūlą apsukame aplink sekančią akį ir vėl grįžtame.
Tada vėl apsukam ir išmezgam 13 akių (nepamiršt užkabint siūlą ties 12 akim), siūlą apsukame aplink sekančią akį ir vėl grįžtame. Dabar pradėsime mažinti:
Išmezgam 11 akių, apsukam siūlą aplink sekančią akį ir grįžtam.
Išmezgam 9 akis, apsukam siūlą aplink sekančią akį r grįžtam.
Išmezgam 7 akis, apsukam siūlą ir grįžtam gerosiomis jau iki virbalo galo.

Tada apsukam ir mezgam blogosiomis (trečią eilę blogųjų akių juostos), tik reikia nepamiršt, kad ten kur buvo apsukimai, mezgant akis reikia užkabinti siūlą, tai bus, jei viso 46 akys, ties 16 akim, tada ties 18, tada ties 20 ir ties 22 akim.

Aš netgi pafilmavau kaip mezgu tą „kišenę“, bet paskui galvoju, juk jei neteisingai, tai paskui ir kitos pažiūrėjusios neteisingai padarys. Bet iš kitos pusės, aš juk nemokau, o tik parodau kaip dariau, gal atvirkščiai, man kas nors parašys kaip reikia iš tikrųjų tą kišenę megzti.
Taigi filmukas čia: (Ten kai dingstu iš ekrano, tai apsuku mezginį :D)

O toliau tai mezgame kaip ir pradžioje, 3 geros 3 blogos eilės. Galiausiai susiūname. Susiūti galima nenuleidus akių, tada labai dailiai gaunasi, beveik nesimato siūlės. Neradau vieno paveiksliuko, bet va iš šių dviejų galima suprasti kaip:

Kraštelį riešinių apnėriau vėžio žingsneliu, nors nebūtina ;)
Sėkmės ;)

2 komentarai (-ų):

auksaranke rašė...

Ooo, labai fainos :) O pirstas sutrumpintom eilem megztas, ar ne ? Neskaiciau aprasymo...) Reik ir man kazka panasaus numezgti:)

UgNele rašė...

Taip taip, sutrumpintom ;) Aciu :)